25 Mayıs 2015 Pazartesi 10:07

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

Rusya'da Ücretler Nisan Ayında Yüzde 13,2 Düştü
Rusya Federal İstatistik Servisi’nin (Rosstat) verilerine göre Rusya’da reel ücretler Nisan ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,2 düştü.
40 Meslek İçin "Belge" Alma Zorunluluğu Getirildi
Tehlikeli ve çok tehlikeli işler olarak belirlenen 40 meslekte çalışanlar için mesleki yeterlilik belgesine sahip olma zorunluluğu getirildi.
Sıfır Araç Tedarikindeki Sıkıntı İkinci El Pazarını Yüzde 28 Büyüttü
İkinci el araç pazarında satışlar, 2015 yılı ilk beş ayı itibariyle geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 28 arttı. Fiyatlar bu yıl yüzde 15 -17 yükselebilir.
Kredi Masrafı İadesi İçin Yapılan Başvurular Hakem Heyetlerini Kilitledi
Kredisi masraflarının iadesi ile ilgili başvurular tüketici hakem heyetlerini kilitledi. 2013'te 1.5, 2014'te 3.5 milyon olan başvuru sayısı bu yıl şimdiden 3 milyonu buldu.
Sürücülere Bin Liralık Standart Dışı Egzoz Emisyon Cezasına İptal
Araç muayenesini yaptırana, standart dışı egzoz emisyon cezası kesilmesini Anaya Mahkemesi iptal etti.
İŞKUR Genel Müdürü: İş Çok Gelen Yok Başvurana Birden Fazla Teklif Var
Sadece nisanda 100 bin işe eleman bulamadıklarını açıklayan İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı tüm işsizleri İŞKUR'a çağırdı.
İstanbul Autoshow'da Lüks Otolar Kapışıldı, Sektöre Moral Oldu
Autoshow fuarını basın ve VIP günü dahil 4 günde 225 binin üzerinde rekor sayıda otomobil sever gezerken, 10 binin üstünde aracın sıcak satışı yapıldı.
Bakan Işık: Ar-Ge Parası Verecek Proje Bulamıyoruz
Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanı Fikri Işık, Niğde'de yaptığı konuşmada "AR-GE'de paramız var. Destek vereceğimiz proje bulamıyoruz." dedi.
Başbakan Yardımcısı Babacan, Afyonkarahisar'da
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ali Babacan kürsü konuşması- Dinleyici detayları - "Dünya ticaretinin büyüme hızı kriz öncesi yıllara göre yarı yarıya düşmüş durumda.
Fikri Işık: "Üretime Çok Ciddi Ağırlık Verdik"
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Fikri Işık'ın gelişi ve çocuk sevmesi- Bakan Işık'ın konuşması- Sertifika dağıtım töreni- Bakan Işık'ın KOSGEB il müdürlüğü binası açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Türkiye 2002-2008 yılları arasında üretime, yatırıma ve istihdama gereken desteği vermeseydi, gereken önemi vermeseydi,bilesiniz ki 2008 krizi Türkiye'yi teğet geçmez, Türkiye'yi adete kalbinden vururdu"- "7 Haziran'da bir seçim var. Allah muhafaza Türkiye koalisyon dönemine dönerse, bir ekonomik kriz daha Türkiye'ye gelebilir" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin 2002-2008 yılları arasında üretime, yatırıma ve istihdama gereken desteği ve önemi vermemesi durumunda 2008 krizinin Türkiye'yi teğet geçmeyeceğini, "adete kalbinden vuracağını" söyledi.