29 Ocak 2015 Perşembe 10:14

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Polonya'da
Ekonomi Bakanı Zeybekci: "Bundan sonra 3 ayda bir Türk ve Polonyalı iş adamlarını bir araya getireceğiz.
Öyk Kararları
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), bazı gayrimenkullere ilişkin imar planı değişikliklerini ve ihale sonuçlarını onayladı.
Tcmb, 16 Milyar Lira Tutarlı 5 Şubat Vadeli Repo İhalesi Açtı
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 5 Şubat vadeli repo ihalesi açtı.
Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Aksoy
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Aksoy: - "Vodafone olarak yerli üretim konusunu biz de destekliyoruz ve yerli üretim de yapıyoruz hatta Türkiye'deki ilk 4G uyumlu yerli telefonu biz ürettik. Tabii burada vergiler çok önemli bir rol alıyor"- "Amacımız, Türkiye'deki tüketicilere daha fazla akıllı telefonu daha uygun koşullarda sunabilmekse bu yatırımların teşvik edilmesinin ana faktörü, vergileri makul düzeyde tutmak"- "Vodafone olarak dünyada 4G'yi pek çok ülkede zaten uygulayan bir operatörüz. Şu anda Türkiye'de abonelerine yurt dışındayken 4G'yi kullandırabilen tek operatör durumundayız. Türkiye'de de 4G'ye geçiş için çalışmalarımızı yapıyoruz" Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, firma olarak yerli telefon üretimini desteklediklerini hatta Türkiye'deki ilk 4G uyumlu yerli cihazı ürettiklerini belirterek, "Amacımız, Türkiye'deki tüketicilere daha fazla akıllı telefonu daha uygun koşullarda sunabilmekse bu yatırımların teşvik edilmesinin ana faktörü, vergileri makul düzeyde tutmak" dedi.
Dolar Güne 2,3945 Tl, Euro 2,7066 TL'den Başladı
Serbest piyasada bu sabah itibarıyla 2,3929 TL’den alınan dolar 2,3945 TL’den satılırken, 2,7053 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 2,7066 TL olarak gerçekleşiyor.
Türkiye'de Beş Yıl Sonra Motorlu Taşıt Sayısı İki Kat Kadar Artacak'
Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yalçın Alver, TÜİK 2014 yılı verilerine göre kayıtlı motorlu taşıt aracı sayısının 18 milyon 693 bin 972 olduğunu, trafik problemlerinin ise toplu taşıma araçlarıyla çözülebileceğini söyledi.
Bağdat ile Erbil Anlaşması Tehlikede
IKBY Başbakanı Barzani: "Bağdat ile bir anlaşmazlık var. Irak hükümeti, geçen Aralık'ta yaptığımız anlaşmada belirtilen miktardan daha fazla petrol gönderebileceğimizi düşünüyor.
Sakarya Ticaret Borsasında Ürün Fiyatları
Sakarya Ticaret Borsasında kabuklu fındığın kilogramı, ortalama 15,70 liradan işlem gördü.
İstanbul ve Ankara'da Döviz Kurları
İstanbul ve Ankara'da dolar, avro ve sterlinin alış satış fiyatları belli oldu.
Şanlıurfa Ticaret Borsasında Ürün Fiyatları
Şanlıurfa Ticaret Borsasında, preseli pamuğun kilogramı 3,10 ila 3,37 lira arasında işlem gördü.