12 Şubat 2016 Cuma 22:18
DENEME

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

Tav'ın Cirosu 1 Milyar Euro'yu Aştı
havalimanı işletmeciliğinde Türkiye'nin dünyadaki önemli markası TAV Havalimanları 2015 yılında cirosunu 1 Milyar 79 milyon euroya ulaştırdı.
Elitaş: Bölgedeki Gelişmelerin İhracatımıza Bir Yıllık Maliyeti 2,4 Milyar Dolar
Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, 2015 yılındaki ihracatın düşmesinde bölge ülkelerinde yaşanan siyasi istikrarsızlık ve güvenlik sorunlarının etkili olduğunu ifade etti.
Tüfenkci: "Biz, Artık Öyle Her Sokakta Zincir Mağazaların, Marketlerin Olmasını İstemiyoruz"
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İstişare Toplantısının düzenlendiği salondan genel görüntü ve detaylar Katılımcılardan detaylar Bakan Tüfenkci'nin konuşması Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: "Biz, artık öyle her sokakta zincir mağazaların, marketlerin olmasını istemiyoruz.
Başbakan Davutoğlu, Katar Emiri'ni Kabul Etti
Haber: İSTANBUL DHA Başbakan Ahmet Davutoğlu, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'yi Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kabul etti.
Başbakan Davutoğlu, Katar Emiri'ni Kabul Etti
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'yi Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kabul etti.
Süt Sektörünün Sorunları Masaya Yatırıldı
Bandırma Ticaret Odası 2. Meslek Komitesi süt sektörünün sorunlarını ele aldı.
AB, Rus Sacına İlave Vergi Koyacak
AB, Rusya'dan ithal edilecek soğuk haddelenmiş saca antidamping vergisi koyacak. Böylece AB, soğuk haddelenmiş sac için Rusya'ya yüzde 13,8 ila 16 arasında ilave vergi uygulayacak.
Kocaeli - Derince Limanı'na 400 Bin Metrekare Dolgu Yapılacak
Derince Limanı'na 400 bin metrekare dolgu yapılacak Kocaeli'nin Derince İlçesi'ndeki Derince Limanı 39 yıllığına Safi Holding'e kiralanarak Safi Port adını alırken, Kocaeli Valiliği limana 400 bin metrekare dolgu ve dip taraması yapılması için hazırlanan proje için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) gerekli değildir kararı verdi.
Derince Limanı'na 400 Bin Metrekare Dolgu Yapılacak
Kocaeli'nin Derince İlçesi'ndeki Derince Limanı 39 yıllığına Safi Holding'e kiralanarak Safi Port adını alırken, Kocaeli Valiliği limana 400 bin metrekare dolgu ve dip taraması yapılması için hazırlanan proje için 'Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) gerekli değildir' kararı verdi.