23 Ağustos 2014 Cumartesi 18:19

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

Bir Kova Buz Kampanyası"
ALS hastalığına dikkati çekmek amacıyla başlatılan kampanyaya Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da destek verdi.
Bursa Tüketiciler Derneğinden BDDK Taslağına Tepki
Bursa Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, bankaların aldığı ücret, komisyon ve masraflara ilişkin yönetmelik taslağına tepki gösterdi.
Başkan Kılıç, Buzlu Su ile Kadir Topbaş'a Meydan Okudu
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan kampanya kapsamında başında aşağı buzlu su döktürdü.
Maltepe Belediye Başkanı Buzlu Su Döktü, Topbaş'a Meydan Okudu
ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan "Ice Bucket Challenge" kampanyasına Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'tan da destek geldi.
Maltepe Belediye Başkanı Buzlu Su Döktü, Topbaş'a Meydan Okudu
Als hastalığına dikkat çekmek için başlatılan "Ice Bucket Challenge" kampanyasına Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'tan da destek geldi.
Ordu'da Korkutan Hırsızlık
Ordu'nun Ünye ilçesinde bir eve, ev sahibi uyurken hırsız girdi. Hırsızın yatak odalarına kadar girdiğini duymadıklarını söyleyen ev sahibi çift "Allah'tan uyanmamışız" dedi.
Yapı Kredi'nin Kurumsal İnternet Bankacılık Kullanıcıları Hediyelerini Aldı
Yapı Kredi, KOBİ müşterilerine özel düzenlediği kampanya kapsamında, bankacılık işlemlerini kurumsal internet şubesinden gerçekleştiren kullanıcılarına hediyelerini teslim etti.
1800 Sayfalık Nsu Raporu Hazırlandı, Trurıngen Eyaleti Başbakanı Özür Diledi
Alman medyasında geniş yer bulan raporda, 1990'lı yılların sonunda Thüringen Eyaleti'nde görevli güvenlik birimlerin NSU'nun 3 ana şüphelisi; Uwe Böhnhardt, Uwe Mundlos ve Beate Zschape'nin aranmasında çok büyük hatalar yaptığı, bunların sonucunda seri cinayetlerin engellenemediği yer aldı.
Kullanılmayan Eve 1 Milyon Liralık Elektrik Faturası
Antalya'da üç aydır yazlıkta oldukları için kullanılmayan, sadece buzdolabının çalıştığı eve, 1 milyon 76 bin TL'lik elektrik faturası geldi.
Tekirdağ'da Asayiş
Çorlu'da dolandırıcılık iddiası.
  • Borsada Endekslerin DeğişimiBorsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve ikinci seans kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle:
  • Kosgeb Müdür Vekili Arvas'tan Tatvan Tso'ya ZiyaretKOSGEB Van Bölge Müdür Vekili A. Hadi Arvas, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Bilal Dağdağan'ı makamında ziyaret ederek, desteklemeler hakkında bilgi verdi.
  • Irak'taki ÇatışmalarZirve Üniversitesi Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi Üyesi Yrd. Doç. Dr. Dede: "Suriye ve Irak'taki karışıklıklar ve çatışmalar bu duruma ciddi zemin hazırladı"
  • Ziraat Bankası İnhisar Şubesi AçıldıZiraat Bankası İnhisar Şubesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
  • IŞİD'in Yok Edilmesi Kolay OlmayacakYrd. Doç. Dr. Alper Dede, IŞİD örgütünün El Kaide'den daha tehlikeli olduğunu ve bölgeden yok edilmesinin kolay olmayacağını söyledi.
  • 83 Yaşındaki Kişi, Telefonla DolandırıldıAnkara’nın Çubuk ilçesinde ev telefonundan arayıp kendisini polis olarak tanıtan kişiler, teröristlerin banka hesaplarını kullandığını söylediği 83 yaşındaki kişiyi 27 bin 500 TL dolandırdı Bankada şubesinde yeterli nakit olmadığı için hesaptaki 80 bin TL'den kalan kısmı ertesi gün almaya gelen dolandırıcılardan Suriye uyruklu kişi, bir komşunun ihbarı üzerine yakalandı.
  • KOSGEB Bölge Müdür Vekili Tatvan TSO'yu Ziyaret EttiKOSGEB Van Bölge Müdürvekili A. Hadi Arvas, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Bilal Dağdağan'ı makamında ziyaret ederek, desteklemeler hakkında bilgiler verdi.
  • Kazakistan'dan Demiryolu AtağıDünyanın yüzölçüm olarak dokuzuncu büyük ülkesi Kazakistan'da ülkeyi doğu batı ve kuzey güneyden bağlayan yeni demiryolları hatları hizmete girdi.
  • Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son DurumPiyasaların gözü şimdi de 27 Ağustos'taki başbakanın belli olacağı güne çevrildi.