31 Ekim 2014 Cuma 21:43

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

Denizli Telefon Dolandırıcısına 130 Bin Lira Kaptırdı
Denizli'de, telefonlara arayıp, polis olduğunu söyleyen bir kişi tarafından, hesaplarının terör örgütü tarafından kullanıldığına inandırılan 72 yaşındaki Saniye Öznalbant, 130 bin lira dolandırıldı.
Telefon Dolandırıcısına 130 Bin Lira Kaptırdı
Denizli'de, telefonlara arayıp, kendisini 'polis' olarak tanıtan kişi tarafından, hesaplarının terör örgütü tarafından kullanıldığına inandırılan 72 yaşındaki Saniye Öznalbant, 130 bin lirasını kaptırdı.
Van'da Kobani Olaylarının Zararı Ödenmeye Başladı
Van'da Kobani eylemleri sırasında çıkan olaylarda meydana gelen zararlar ödenmeye başlandı.
Karaman Ev Kredisini Ödemek İçin Yeraltında Çalışmayı Kabul Etmiş
Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde su basması sonucu kömür ocağında mahsur kalan işçilerden Mehmet Baha'nın, daha önce elekçi olarak madenin dışında asgari ücretle çalıştığı, ev kredisini ödemek için 2 bin liraya yeraltında çalışmayı kabul ettiği ortaya çıktı.
Bankacılık Sektörü Mevduatları Azaldı
Bankacılık sektöründeki toplam mevduat, 24 Ekim ile biten haftada yüzde 0,79 azalarak 1 trilyon 29 milyar 85 milyon 69 bin liraya geriledi.
Akbank'ın "Gelecek Turizmde" Toplantısı
Akbank KOBİ Bankacılığı'ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuz: "Artan sanayileşme ile birlikte karbon kotaları azaldıkça alternatif arayışlar da artacak.
Eskişehir Başsavcı Vekili Karanfil Açıklaması
"Dün itibariyle toplam Passolig kart satışı 457 bin olmuş. İlk yarıda hedeflenen rakam 700 bin.
Merkez Bankası Rezervleri Geriledi
TCMB'nin toplam rezervleri 132 milyar 685 milyon dolara düştü.
Bankacılık Sektörü Kredi Hacmi Azaldı
Bankacılık sektörü kredi hacmi, 24 Ekim ile biten haftada 732,9 milyon lira azalarak 1 trilyon 148,8 milyar liraya indi.
Tüketici Kredileri Arttı, Kredi Kartı Kullanımı Azaldı
Mevduat bankalarındaki tüketici kredileri geçen hafta yüzde 0,34 artarak 259,8 milyar liraya yükseldi.