23 Temmuz 2014 Çarşamba 16:47

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

Adıyaman'da Başbakan Erdoğan'ın Hesabına Bağış
Adıyaman'da, Ak Parti İl Teşkilatı tarafından Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kampanyası için açılan banka hesabına bağış yapıldı.
Batmanlı Kadınlardan Erdoğan'a Bağış
AK Parti Batman İl Kadın Kolları Başkanlığı üyesi bir grup kadın cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan'ın hesabına para yatırarak bağışta bulundu.
Bursa'daki Telefon Dolandırıcılığı
Bursa'da kendisini savcı olarak tanıtan ve bir kadını telefonla dolandırmaya çalışırken gözaltına alınan zanlı, tutuklandı.
Haluk Koç - Paralel yapı operasyonu, öğretmen atamaları -
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Emniyette "paralel yapı" iddialarına ilişkin yürütülen "casusluk" ve "yasa dışı dinleme" soruşturmalarına ilişkin, "Peşinen suç isnatları, tezgahlar, hazırlanmış tertip iddialar, kurgular aynı, bu filmi daha önce seyrettik. Bugün, 'İnlerine giriyoruz' naraları atanları hiç unutmayın, yarın aynı şekilde inlerine girileceğinden hiç şüpheniz olmasın" dedi.
Öğretmeni Başbakan Erdoğan'a 100 TL Bağışladı
Kadıköy'de çok sayıda partili, Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan'ın yardım hesabına para yatırırken, destekçiler arasında Erdoğan'ın öğretmeninin de yer alması dikkat çekti.
Sahte Tebrik Kartlarına Dikkat
ESET, Ramazan Bayramı döneminde yoğunlaşan tebrik ve mesaj trafiği nedeniyle bilgisayar kullanıcılarını uyardı.
Dünya Bankasından 250 Milyon Dolarlık Krediye Onay
Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu, Türkiye'deki KOBİ ve ihracatçıların uzun vadeli İslami finansmana erişimini artırmak için 250 milyon dolarlık krediyi onayladı.
Cumhurbaşkanı Adayı Demirtaş'ın Banka Hesabı İptal Edildi
Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için açılan kamusal bağış hesabı, YSK'nın itirazı üzerine iptal edildi. Para yatıranlar yatırdıkları miktarı geri alabilecek.
Kartal Adalet Sarayı'nda Avukatın Cüzdanı Çalındı
Dünyanın en büyük adliyesi olarak gösterilen Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nda avukatlardan birinin cüzdanı çalındı. Hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı.
En Büyük Adliyede Hırsızlık Güvenlik Kamerasında
Dünyanın en büyük adliyesi olduğu belirtilen Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı geçtiğimiz ay yine bir hırsızlık olayına sahne oldu.
  • Birinci Seansta Endekslerin DeğişimiBorsa İstanbul endekslerinin önceki ikinci seans kapanış, bugün birinci seanstaki en düşük, en yüksek ve kapanış değerleri, birinci seanstaki değişim oranları ile adet ve hacimleri şöyle:
  • CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç Açıklaması"(Paralel yapı operasyonu) Peşinen suç isnatları, tezgahlar, hazırlanmış tertip iddialar, kurgular aynı, bu filmi daha önce seyrettik. Bugün, 'İnlerine giriyoruz' naraları atanları hiç unutmayın, yarın aynı şekilde inlerine girileceğinden hiç şüpheniz olmasın" "Türkiye'de zaten herkes dinleniyor, takip ediliyor.
  • Halkbank 2 İştirakini SatıyorHalkbank, Halk Sigorta ve Halk Hayat Emeklilik'i satma kararı aldı.
  • İzmir' de Demirtaş'a Destek KuyruğuGörüntü Dökümü ----------------------- -Cavit Uğur'un açıklaması -Banka şubesi önünde oluşturulan sıradan görüntü -Genel ve detay görüntü (Haber, Kamera Tufan HAMARAT İZMİR, DHA) ===================================================== (Tür: Yurt)
  • Cumhurbaşkanı Adayı Demirtaş'a İzmir'den Bağışİzmir'in Konak ilçesinde toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş'ın kampanyasına destek olmak amacıyla, banka hesabına para yatırdı.
  • Bayramda Sahte Tebrik Kartlarına DikkatESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Akkoyunlu: "Bayram dönemlerinde sahte tebrik kartlarıyla çok karşılaşıyoruz.
  • Çorlu'da AsayişBankaya götürdüğü çek sahte çıkınca gözaltına alındı.
  • Soma'da Acılı Çocuklar İçin, Minik Yüreğiyle Yardım TopladıManisa'nın Soma ilçesinde 301 işçinin hayatını kaybetmesinin ardından birçok yardım kampanyaları düzenlendi.
  • Faizler Düştü Konut Piyasası HareketlendiTEMFED Başkanı Taylan: "Ramazan ayının biraz daha durgun geçmesini bekliyorduk ancak konut kredi faizi oranları takrar 0,90 seviyelerini görünce piyasa hareketlendi"