7 Mayıs 2015 Perşembe 01:33

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -TÜBİTAK Ufuk 2020 Sanayi Kurultayından detaylar-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: (1)- "Türkiye'de asgari ücretin yükseltilmesi için seçim meydanlarında vadetmek değil, teknoloji düzeyini yükseltmek gerekli. Siz düşük teknoloji düzeyinde idari kararla asgari ücret artışına gitmeye kalkarsanız, Türkiye'de işsizliği patlatırsınız"- "Muhalefet partileri bol keseden adeta Kafdağı'nın arkasını vadediyorlar.
Almanya Hedefin Gerisinden Geliyor
Berlin'deki 'elektrikli hareketlilik' zirvesinde 'devletin destek pirimi ödemesi elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasını kolaylaştırır mı?' sorusuna yanıt arandı.
Fitch: Türkiye'de Her Vatandaş 1000 Dolar Fakirleşecek
Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch, Türkiye ekonomisi için olumsuz bir rapor yayınladı. Raporda, "Her vatandaş 1000 Dolar fakirleşecek." değerlendirmesinde bulunuldu.
21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı - Mustafa Yılmaz
EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ın konuşması 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı- EPDK Başkanı Yılmaz: - "(Rüzgar enerjisi santralleri) Toplam gücü 42 bin 273 megavat olmak üzere bin 96 başvuru aldık.
Borsa Sert Düştü
Borsa İstanbul (BIST), alıcılı bir açılış sonrasında yönünü aşağıya çevirdi.
Parite 2 Buçuk Ayın Zirvesinde
Euro, dolar karşısında kazanımlarını artırdı.
Altın Fiyatları Kıpırdamaya Başladı
Altın, dolardaki zayıflık ve Fed'in yakın bir dönemde faiz artırmayacağı spekülasyonlarını artıran ABD ekonomik verilerinden destek bularak yükselişini üçüncü gününe taşıdı.
Dış Borsalar Terse Döndü
Küresel pay piyasaları dün genel olarak negatif bir seyir izlerken, bugün ABD'de açıklanacak özel sektör istihdam verisi ile ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'in açıklamalarının piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağı belirtiliyor.
Borsada Yön Arayışı Sürüyor
Borsa İstanbul 100 (BİST 100) endeksi, güne 362 puan yükselişle 83.743 puandan başladı.
Dolar Zirveden Uzaklaşmıyor
Tarihi seviyelere yakın bir seyir izleyen dolar/TL'de genel seçim öncesi negatif ayrışma sürerken; piyasada Cuma günü kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's'un açıklaması ve ABD faiz artışları hakkında ipucu edinmek için tarım dışı istihdam verisi bekleniyor.