24 Ekim 2014 Cuma 13:16

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

TZOB Elektrik Borçlarının Yapılandırılmasını İstedi
TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, "Üreticimizin sadece banka borçlarının değil, SGK ve elektrik borçlarının da yapılandırılmasını istiyoruz" dedi.
Galatasaray'a Kızdı, Banka Camını Kırdı
Bursa'nın Orhangazi İlçesi'nde, geçen çarşamba gecesi Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçında Borussia Dortmund'a 4–0 yenilmesine sinirlenen 35 yaşındaki İbrahim Koçyiğit, bir banka şubesinin camını parke taşı atarak kırdı.
Bankalarda İstihdam Bir Yılda 3 Bin 276 Kişi Arttı
TBB: "Mevduat bankalarıyla kalkınma ve yatırım bankalarında çalışan sayısı 2014 Eylül'de bir önceki yılın aynı dönemine göre 3 bin 276 kişi arttı"
Bursa'da Sahte Polisin Oyununu Banka Görevlisi Bozdu
Bursa'nın Gemlik ilçesinde telefon dolandırıcısının yönlendirmesiyle para çekmek için bankaya giden vatandaşı, dolandırılmaktan banka görevlisi kurtardı.
IŞİD Petrolden Günlük 1 Milyon Dolar Gelir Sağlıyor
ABD'nin terör ve finanstan sorumlu Hazine Bakanlığı Müsteşarı Cohen, IŞİD örgütünün kaçak petrol ticaretinden günlük olarak 1 milyon dolar para kazandığını söyledi.
Elazığ'da Erasmus Öğrencisi Vefat Etti
Romanya'dan Erasmus (öğrenci değişim programı) ile Fırat Üniversitesine gelen Erika Adel Laczko, rahatsızlanması üzerine kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Taksitli Kredi Kartı Harcamaları Azaldı
Taksitle gerçekleştirilen kredi kartı harcamasında son 10 aylık dönemde 14,5 milyar lira düşüş gerçekleşti.
Merkez Bankası Rezervleri Geriledi
TCMB'nin toplam rezervleri 133 milyar 650 milyon dolara düştü.
Bankacılık Sektörü Kredi Hacmi Azaldı
Sektörün kredi hacmi 2,65 milyar lira azalarak 1 trilyon 149,6 milyar lira oldu.
Düzeltme
"TCMB kararının ardından dolar düştü, borsa yükseldi" başlıklı haberimizin 4. paragrafındaki "Dolar/TL şu dakikalarda son bir ayın en düşük seviyesi olan 2,3313'e gerilerken" ifadesi "Dolar/TL şu dakikalarda son bir ayın en düşük seviyesi olan 2,2313'e gerilerken" şeklinde değiştirilmiştir.