22 Kasım 2014 Cumartesi 22:53

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

Bakan Zeybekci: İzmir Bu Gecekondu Görüntüsünü Hakketmiyor
Ekonomi Bakanı Zeybekci, "İzmir bu gecekondu görüntüsünü, altyapısızlığı, vizyonsuzluğu ve plansızlığı hakketmiyor." dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke Hatay'da
CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke Hatay'daHATAY (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Hatay'ın toprağıyla insanıyla Türkiye'nin özel ve güzel zenginliklerini barındıran bir yer olduğunu söyledi.
Ali Babacan'dan Standard & Poor's'un Raporuna Tepki
Babacan Uluslararası derecelendirme kuruluşu S&P's'un Türkiye raporundaki eleştirilere gönderme yaptı. Uluslararası alanda olumsuz bir kampanyayla karşı karşıyayız dedi.
Diamond Kozmetik Görkemli Bir Törenle Hizmete Açıldı
Diyarbakır'ın tanınmış üç kozmetik firmasının bir Araya gelerek kurduğu Diamond Kozmetik, görkemli bir açılış töreniyle, bölge halkının hizmete girdi.
James Bond'un Lazerli Saatine Sahip Olabilirsiniz
Bilim kurgu filmlerinde kullanılan lazerli saat bir firma tarafından gerçeğe dönüştürüldü. Normal bir saat görünümündeki cihazın lazeri bir diski bile delebiliyor.
İstenmeyen Reklama Tazminat Davası Açılabilecek!
Yeni yasa ile, vatandaş kendi isteği dışında cep telefonu ve mail adresine gelen reklamları tazminat talebiyle dava edebilecek.
Çift Kameralı Iphone Hisseleri Fırlattı
Aplle'ın çift kameralı İphone çıkaracağı söylentisi o sistemi imal eden tek şirketin hisselerini yüzde 7 yükseltti.
Çiftlik Hayvanlarında Kayıt Zorunluluğu
Çiftlik hayvanlarının bulunduğu işletmelerde, hayvanlara uygulanan tüm tedaviler ile her kontrolde tespit edilen ölüm sayılarına ilişkin kayıtlar tutulacak ve bunlar en az 3 yıl süreyle muhafaza edilecek Hayvanlara, gereksiz yere acı çektirecek ya da yaralanmalarına yol açabilecek gıdalar ya da sıvılar verilemeyecek.
Güneydoğulu Tekstilciler Rotayı Rusya ve Ukrayna'ya Çevirdi
Dünyanın birçok ülkesine tekstil ihraç eden Güneydoğulu tekstilciler, Rusya ve Ukrayna'ya ihracatı artırmayı hedefliyor.
TESK Başkanı Palandöken Açıklaması
"Yurt dışında büyük beğeni ile izlenen dizilerimizde özellikle mobilya sektöründe üretilen ürünlerimiz, mücevherat, moda ve hazır giyim sektöründen de ünlü yerli marka ürünlerimiz ile turizm değerlerimizin tanıtımına ağırlık verilmelidir"