21 Ekim 2014 Salı 16:32

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

Tcmb'den Zorunlu Karşılıklara İlişkin Açıklama
TCMB: "Dengeli büyümeyi ve yurt içi tasarrufları güçlendirmek amacıyla TCMB çekirdek yükümlülüklere ilave bir destek sağlayacak" "Zorunlu karşılıkların Türk lirası cinsinden tesis edilen kısmına faiz ödemesi 2014 yılının kasım ve aralık ayında izleyen ayların ilk iş günlerinde, 2015 yılından itibaren.
ATM'de Döviz İşlemiyle 15 Bin Lira Dolandırdı
Antalya'da döviz işlemlerinde banka otomatik para çekme makinelerinde sistem açığından yararlanarak 15 bin lira dolandırdığı ileri sürülen E.A. suçüstü yakalandı.
Bakan Şimşek: Yeni Bir Kayıt Dışı ile Mücadele Eylem Planı Açıklayacağız
Maliye bakanı Mehmet Şimşek, "Kayıt dışı ile mücadelemiz çok güçlü bir şekilde devam edecek.
Nedir Bu Apple Pay Dedikleri?
Apple'ın dün devreye giren yeni sistemi Apple Pay aslında nedir; ne işe yarar?
MHP TBMM Grup Toplantısı
Genel Başkan Bahçeli: (2) "Çözüm süreci Ferhat'ın Şirin'i katletme, Kerem'in Aslı'yı yok etme, Mecnun'un Leyla'dan nefret etme sürecidir" "Erdoğan'ın terör örgütü olarak yaftaladığı PYD'ye yardım etmek, yataklık yapmak millete ve vatana karşı işlenmiş suç değil midir?
Merkez Bankası, Banka Zorunlu Karşılıklarına Faiz Ödeyecek
Merkez Bankası, zorunlu karşılıklara faiz ödemesine yeniden başlıyor.
Tunceli'de Zarar Gören Okullarda Tadilat Çalışmaları Tamamlandı
Tunceli'de, terör örgütü IŞİD'e tepki bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteriler sırasında zarar gören okullarda tadilat çalışmaları tamamlandı.
Garanti Bankası, 32 Bankanın En İyisi Seçildi
Garanti Bankası, mobil bankacılık çalışmalarıyla Forrester Research tarafından dünyanın önde gelen 32 bankasının en iyisi seçildi.
İş Bankasından Bono ve Tahvil Halka Arzı
İş Bankası, bugünden itibaren üç gün süreyle 2 farklı vadeli bono ve 1 iskontolu tahvil ihraç edecek.
Mastercard'lılara Müjde!
MasterCard müşterileri 20 Ekim'de Apple Pay temassız ödemeyle tanışıyor.