27 Şubat 2015 Cuma 02:24

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

6'ncı Balıkesir Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı
6'ncı Balıkesir Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı- 350 firma ve temsilcisinin katıldığı, 1 Mart'ta sona erecek fuara bu yıl 100 bin ziyaretçi bekleniyor Balıkesir'de bu yıl 6'ncısı düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 350 firma ve temsilcisinin katılımıyla Kepsut Fuar Alanı'nda açıldı.
Koop Kart Projesi"
"Koop Kart Projesi" ile kooperatif üyeleri, Şekerbank avantajlarından yararlanacak Şekerbank ile Tüm Tüketim Kooperatifleri Merkez Birliği (Merkez TÜKOBİRLİK) arasında "Koop Kart Projesi" kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.
İhracatın Yüzde 20 Düşmesi, Denizli Ekonomisine Yön Verenleri Endişelendiriyor
Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, Denizli ekonomisinin döviz kurlarındaki dalgalanmalardan çok etkilendiğini, il ihracatının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20,09 gerilemesinin düşündürücü olduğunu söyledi.
Rezidansında 10 İşçinin Öldüğü İş Adamı İşçi Güvenliği Uyarısı Yaptı
İstanbul Mecidiyeköy'de inşaatı devam eden rezidansta asansörün yere çakılması sonucu 10 işçinin hayatını kaybetmesiyle gündeme gelen Torunlar GYO'nun Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Gaziantep'te işçi güvenliğine dikkat çekti.
Etiyopya'nın Ankara Büyükelçisi Workneh, Mersin'de
Etiyopya'nın Ankara Büyükelçisi Workneh, Mersin'de- Workneh: "Türkiye şu anda 300'den fazla projeyle Etiyopya'da ve bunlardan 96'sı başlamış durumda" Etiyopya'nın Ankara Büyükelçisi Ayalew Gobeize Workneh, Türkiye'nin şu anda 300'den fazla projeyle Etiyopya'da olduğunu ve bunlardan 96'sının başladığını söyledi.
Dolar 2.5 Liraya Çıktı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Merkez Bankası'nı hedef alan açıklamaları ve ABD'de çekirdek enflasyonun yükselmesiyle dolar 2.50 liraya çıktı.
Kırmızı Et Fiyatları El Yakıyor
Kırmızı ette spekülasyon 5 yıl sonra hortladı. 'Kur zammı' dense de bu artış çok fazla...
Hak-İş Başkanı Arslan: İşsizlik Rakamları Bizi Endişeye Sevk Ediyor
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, işsizlik rakamlarının yüzde 10’un üzerinde tırmanmaya devam ettiğini, bunun da kendilerini endişeye sevk ettiğini söyledi.
Türkiye'de 67 Yıldır Petrol Fışkıran Kuyu
Türkiye'de petrol üretiminin ilk kez gerçekleştirildiği Raman-8 kuyusunda hala üretim devam ediyor.
Çtso'nun 100. Yılda İlk Misafiri Kocaeli Sanayi Odası Oldu
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO), 100. yıl dolayısıyla Türkiye’deki bütün oda ve borsalara yaptığı Çanakkale davetinin ilk misafiri, Kocaeli Sanayi Odası (KSO) oldu.