26 Kasım 2015 Perşembe 02:07
DENEME

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

Rtib Başkanı Karaaslan: "Rusya-Türkiye Ekonomisi 'Et ve Kemik' Gibidir"
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Rus Türk İşadamları Birliği (RTİB) Başkanı Naki Karaaslan'ın açıklamaları RTİB Başkanı Karaaslan: "Rusya-Türkiye ekonomisi 'et ve kemik' gibidir.
Sanayi Bakanı Işık: Doğalgazın Kesileceğini Düşünmüyorum
Rusya ile yaşanan uçak krizinden sonra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Rusya'nın doğalgazı keseceğini düşünmüyorum." dedi.
Krizin Faturası Ticarete mi Çıkacak?
Rusya, Türkiye'nin sınırını ihlal ettiği gerekçesi ile bir Rus uçağını düşürmesine karşılık askeri değil ama ticari yaptırımları devreye sokmaya hazırlanıyor.
Ürünlerdeki Kalıntı, En Az Seviyeye İndirilecek
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantıdan genel görüntüler- Zirai Mücadele İlaçları Üreticileri Derneği (ZİMİD) Genel Sekreteri Murat Kantarcı'nın konuşması- Tarım Danışmanları Derneği Başkanı İbrahim Akbulut konuşması- Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer konuşması Konuşmalar sırasıyla;Zirai Mücadele İlaçları Üreticileri Derneği (ZİMİD) Genel Sekreteri Murat KantarcıTarım Danışmanları Derneği Başkanı İbrahim Akbulut Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer Zirai Mücadele İlaçları Üreticileri Derneği (ZİMİD) Genel Sekreteri Murat Kantarcı, Avrupa'daki bir istatistiğe göre, Avrupa Birliği'nde (AB) yaşayan insanların yüzde 72'sinde gıda güvenilirliği konusunda endişeler olduğunu söyledi.
Bursa Blok Mermer ve İş Makineleri Fuarı" Açıldı
Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü'nün konuşması- BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay'ın konuşması- Fuardan görüntüler - BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Burkay: - "Fuarımızın daha açılmadan 10 milyon dolara yakın bir iş bağlantısı gerçekleştirmesi, sektör açısından ne kadar doğru bir adım attığımızı ortaya koydu" Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ'nin, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Maden-Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) işbirliğiyle ilk kez düzenlediği "Bursa Blok Mermer ve İş Makineleri Fuarı" kapılarını açtı.
Davutoğlu Hükümet Programını Açıkladı! Askere, Polise, Öğrenciye Müjde
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 64. hükümet programını açıkladı. Programda, askerleri, taşeron işçileri, öğrencileri, polisleri, asgari ücretlileri ilgilendiren müjdeler var.
Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Koç: Ülkemize Değer Katmaya Devam Edeceğiz
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, ürünleri, hizmetleri ile Türkiye'ye değer katmaya devam edeceklerini söyledi.
Mali'deki 'Petrol ve Madencilik' Fuarına Yoğun İlgi
Afrika’nın en çok altın üreten üçüncü ülkesi Mali’de 'Uluslararası Petrol ve Madencilik' fuarının altıncısı düzenlendi.
Bakla, Üreticisinin Yüzünü Güldürüyor -
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Baklalardan detaylar- Üretici kadınlardan görüntüler- Atayurt Hal Derneği Başkanı Ali Türer ile röportaj Bakla, üreticisinin yüzünü güldürüyor- Mersin'in Silifke ilçesinde hasadına başlanan baklanın kilogram fiyatının 3,5 lira olması üreticiyi memnun etti Mersin'in Silifke ilçesinde hasadına başlanan baklanın tarlada kilogramının 3,5 liradan satılması, üreticiyi sevindirdi.
Kiev: Rusya'dan Gaz Alımını Durdurduk
Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenük, Rusya’dan doğalgaz alımının durdurulması için, Ukrayna ulusal enerji şirketi Naftogaz’a talimat verdiklerini söyledi.
  • Rtib Başkanı Karaaslan AçıklamasıRus Türk İşadamları Birliği (RTİB) Başkanı Naki Karaaslan, Rusya ve Türkiye ekonomilerinin adeta "et ve kemik" gibi olduğunu belirterek, "Özellikle son 10 yıldır artan ivmeyle her alanda iş birliği var. Onun için bu ilişki bizim için tarihi önem taşıyor.
  • Borsa'da Gün Sonunda İşlem Adedine Göre İlk 10 HisseBorsa İstanbul (BIST)’da 1. ve 2. seansta işlem gören hisse senetleri arasında, gün sonu itibarıyla işlem adedine göre ilk 10 hisse senedi şöyle sıralandı:Endeks.
  • Borsa'da Gün Sonunda İşlem Hacmine Göre İlk 10 HisseBorsa İstanbul (BIST)’da 1. ve 2. seansta işlem gören hisse senetleri arasında, gün sonu itibarıyla işlem hacmine (TL) göre ilk 10 hisse senedi şöyle sıralandı:Endeks.
  • Borsa'da En Çok Değer Kazanan 10 HisseBorsa İstanbul (BIST)’da en çok değer kazanan 10 hisse senedi ile değişim oranları (yüzde) şöyle: Endeks KoduDegişim Oranı(Yüzde)ACSEL17.59KLGYO16.94GEDZA15.12TEKTU15.0TRNSK13.64ULAS13.15LINK10.25DMSAS10.17EDIP9.76KERVN9.09.
  • Borsa'da En Çok Değer Kaybeden 10 HisseBorsa İstanbul (BIST)’da en çok değer kaybeden 10 hisse senedi ile değişim oranları (yüzde) şöyle: Endeks KoduDegişim Oranı(Yüzde)PLASP-20.0BAKAN-10.54KAPLM-8.15ARBUL-8.13AKPAZ-7.41SRVGY-6.9MMCAS-6.15RODRG-5.03IHYAY-4.17NUGYO-4.09.
  • Serbest Piyasada Altının Gramı 99,4202 TL'den İşlem GördüSerbest piyasada bugün altının gramı 99,4202 TL’den işlem gördü.
  • Dünya Borsalarında Akşam Saatlerinde Son DurumBorsa İstanbul (BIST) 100 Endeksinin alıcılı kapattığı akşam saatlerinde dünyanın önde gelen borsalarında son durum şöyle oluştu:Borsa Endeks Değişim (Yüzde) DJ Industrial (End of day)    17812,19    19,51Dax Performance (Delayed)    11162,20    228,21Nikkei.
  • Borsa'da Gün Sonunda Bölgesel PazarBorsa İstanbul (BIST)’da bölgesel pazarda işlem gören hisse senetlerinin TL olarak; önceki (dünkü gün sonu) kapanış fiyatları, gün sonu itibarıyla en düşük, en yüksek, kapanış fiyatları ve değişim oranları (yüzde) şöyle:Endeks KoduDünkü KapanışEn DüşükEn Yüksek1.Seans2.SeansKapanışİşlem Hacmiİşlem AdediDegişim.
  • Benzine 12 Kuruş ZamAkaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litresine 12 kuruş zam uygulayacak.