27 Kasım 2014 Perşembe 22:25

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

Canikli: "Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı Şu Anda Meclis'te"
"4. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası"- Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: -"Perakende ticaretin düzenlenmesi hakkında kanun tasarısı şu anda Meclis'te.
Canikli: "Çok Kapsamlı, Tamamen Çökertme Amaçlı Bir Araştırma Yapıyoruz"
Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli soruları yanıtladı: - "(Kanserojen madde ihtiva eden ayakkabılar) 24 farklı tipten 12 tanesinin izlerine ulaştık ama ne kadarı satıldı, ne kadarı stoklandı şu anda bilmiyoruz"- "Kesin olarak 'bu ayakkabılardır' diyebilmemiz için tahlile gönderdik.
Canikli: "24 Farklı Tipinden 12 Tanesinin İzlerine Ulaştık Ama Ne Kadarı Satıldı, Ne Kadarı...
Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli soruları yanıtladı: - "(Kanserojen madde ihtiva eden ayakkabılar) 24 farklı tipten 12 tanesinin izlerine ulaştık ama ne kadarı satıldı, ne kadarı stoklandı şu anda bilmiyoruz"- "Kesin olarak 'bu ayakkabılardır' diyebilmemiz için tahlile gönderdik.
Opec Kesinti Yapmıyor
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), fiyat düşüşüne rağmen petrol arzında kesintiye gidilmeyeceğini açıkladı.
Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Türkiye'yi Uyardı
Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'den Türkiye ile ilgili bir iyi birde kötü haber geldi.
Direksiyonsuz Araba Görücüye Çıktı
Toyota'nın yıllardır üzerinde çalıştığı direksiyonsuz otomobil Los Angeles otomobil fuarında görücüye çıktı.
Ali Babacan: Görevi Bırakmam Gerekiyor
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti tüzüğü gereği 2015 seçimlerinde milletvekili adayı olamayacağını belirterek, "Görevi bırakmam gerekiyor." dedi.
850 Bin Euro Harcandı, Bir Kişi Dahi İşe Yerleştirilemedi
Samsun Tekstil ve Konfeksiyon İmalatçılar Derneği Başkanı Ömer Başar, 850 bin Euro harcanarak 156 kişinin eğitildiğini, bir kişinin bile işe girmek istemediğini söyledi.
Sakarya, Otomotiv İhracat Üssü Haline Gelecek
Sakarya, otomotiv ihracat üssü haline gelecek- Toyota Türkiye ve Otokar'ın ardından, Söğütlü ilçesinde faaliyete geçen GAZ Ticari Araçlar Türkiye de 2016'da ihracata başlayacak- Mersa Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Gören: - "Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Kuzey Afrika'ya 2015'in ikinci yarısından itibaren ihracatlarımızın başlayacağını buradan müjdelemek isterim. Ülkemize önemli döviz girdisi sağlayacağına inanıyorum"- GAZ Türkiye Genel Müdürü Tiryakioğlu: - "Yerlilik oranımız yüzde 30'a ulaştı.
Petrol Fiyatları 4 Yılın Dibinde
OPEC'in petrol üretimini kısmama kararını almasının ardından petrolün varil fiyatı 74 dolar seviyesine inerek Eylül 2010'dan bu yana en düşük seviyesini gördü.
  • 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı Devam EdiyorMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin 15. Uluslararası Fuarı, 2. gününde "High Tech Port CEO Forum" etkinliklerine ev sahipliği yaptı.
  • Dolar Günü 2,2091 Tl, Euro 2,7588 TL'den KapattıSerbest piyasada gün sonu itibarıyla 2,2088 TL’den alınan dolar 2,2091 TL’den satılırken, 2,7569 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 2,7588 TL olarak gerçekleşiyor.
  • 15. Müsiad Uluslararası FuarıSavunma Sanayii Müsteşarı Demir: "(Savunma sanayisindeki kamu firmaları) Bu şirketlerin önümüzdeki dönemde hem halka arzları söz konusu olabilir hem de çeşitli birleşmeler, ortaklıklar ve şirket kurmaları mümkün olabilir" "Çok sıkı sıkıya kamufle edilmiş bir kamu anlayışı öngörmüyoruz"
  • Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Koç Açıklaması"Yılda 415 bin adet araç ile Türkiye'nin en yüksek üretim kapasitesine sahip otomotiv şirketi haline gelen Ford Otosan, Türkiye'nin ticari gücü olarak göğsümüzü kabartmaktadır" "2014 yılını 'Ticari Araç Yılı' ilan etmiştik. 2015 yılını da 'Otomobil Yılı' ilan ediyoruz"
  • Borsa 1,5 Yılın En Yüksek Seviyesinden KapandıBIST 100 endeksi, OPEC'in üretim kotasını değiştirmemesinin ardından gelen alımların da etkisiyle günü son 1,5 yılın en yüksek kapanış seviyesiyle tamamladı.
  • Fitch Açıklaması"Güçlü tamponlar ve devlet desteği, gelişmekte olan ülke bankalarının sıkıntılarını azaltıyor" "Türkiye'de kredi bozulması yönetilebilir seviyede olacak"
  • Borsada Günlük İşlemlerBorsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle:
  • Borsada Günlük İşlemlerBorsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle:
  • Borsada Şehir Endekslerinin DeğişimiBorsa İstanbul şehir endekslerinin, bugün birinci ve ikinci seans kapanışları, en düşük ve en yüksek değerleri ile günlük değişim oranları şöyle: