19 Aralık 2014 Cuma 12:43

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

Tzd Başkanı Yetkin Açıklaması
"Rusya'da krizin devam etmesi, Türk Lirasının dolar karşısındaki değer kaybını hızlandırırken Rusya'ya yapılması planlanan gıda ve tarım ürünleri ihracatını da olumsuz yönde etkileyebilir"
Tcmb, 26 Aralık Vadeli Repo İhalesiyle Piyasaya 24 Milyar Lira Verdi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bugün miktar yöntemiyle düzenlediği 26 Aralık vadeli repo ihalesi ile piyasaya 24 milyar lira verdi.
Muğla'da Zeytin Rekoltesi Düştü
Muğla'da bu yıl iklim şartarının elverişsizliği ve çiçeklenme dönemindeki yoğun yağışlar sebebiyle zeytin rekoltesinde düşüş yaşandı.
Güvenç: Otobüs Filomuzu Güçlendirmemiz Lazım
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç, Urfa için raylı sistemin ihtiyaç olmadığını ama otobüs filosunu güçlendirmek gerektiğini kaydetti.
Hediyelik Eşyada "Yerli Malı" Modası
- İzmir'de açılan Hediyelik Eşya Günleri'nde Uzak Doğu ülkelerinden gelen hediyelik ürünlerin payındaki azalma dikkat çekiyor.
Cumhurbaşkanı'nın Dediği Gibi Esnaf Polis Oluyor
Manisa Valiliği bir genelgeyle kentte bulunan tüm esnafa kamera takma zorunluluğu getirdi. Kamera takmayana ceza kesilecek.
Memura Yüzde 17 Zam Yapıldığı Yalan'
Türk Enerji Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Tümer, memura yüzde 17 zam yapıldığını söyleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yalan söylediğini belirtti.
CEO 'Haketmedim' Deyip 2 Milyon Dolarlık İkramiyeyi Reddetti
ABD'de bir CEO, şirketinin verdiği 2 milyon dolarlık ikramiyesini hak etmediğine inandığını belirtip geri iade etti.
Kazakistan'a Yatırım Yapan En İyi Türk Şirketi Galaksi Group Seçildi
Kazakistan’da 21 yıldır faaliyet gösteren Galaksi Group, ülkeye yatırım yapan en iyi şirket seçildi.
UYMSİB Başkanı Çalı: Armut İhracatımız 4 Kat Artmalıdır
Uludağ Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği Başkanı Salih Çalı, Bursa'da 160 bin tonluk bir armut üretiminin söz konusu olduğunu söyledi.
  • Hukuk ve İktisat İlişkisi: Özgürlüğün Toplumsal Refah Boyutu" KonferansıMIT Öğretim Üyesi Prof. Dr. Acemoğlu: "Demokrasi ve çoğulcu değerlerin ekonomik büyüme üzerinde olumlu bir etkisi var. Daha zengin ülkelerin daha özgür ve demokratik olmaları bir tesadüf değil" "Türkiye kendini daha modern ve zengin bir topluma ancak sürekli ve hızlı ekonomik büyüme yolu ile dönüştürebilir"
  • Türk Bankaları Uluslararası Yatırımcılar İçin Çekici"Fitch Ratings Kıdemli Direktörü Dow: “Türk bankalarının uluslararası bankalar için çekici bir satın alma hedefi olmaya devam ettiğine inanıyoruz" “Türkiye’de bankaların kar marjları halen gelişmiş piyasalardaki marjlara oranla yüksek” “Devam eden bir büyüme hikayesi görüyoruz ve Türkiye’nin bankaları.
  • Sanayicinin "Süt Fiyatlarındaki İndirim Talebi" Kabul GörmediUlusal Süt Konseyi Üyesi ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı Özkurnaz: "Ulusal sanayicilerimiz şu anda litresi 1,15 liradan satılan sütün fiyatını 2015 yılından itibaren 5 kuruş geriye çekilmesini istedi.
  • Beyaz Et Sektörünün "Rusya Umudu" SürüyorRusya'daki son ekonomik gelişmeler bazı sektörlerde ihracatçıları olumsuz etkilemesine karşın beyaz et sektörü temsilcileri, önümüzdeki yıl için 150 bin tonluk kota talebinden vazgeçmiş değil Sektör, Rusya'nın kotasız ihracatta yüzde 85 gümrük vergisi uygulaması nedeniyle üçüncü ülkelerin kotalarını.
  • Türkiye'nin 2023 İslami Bankacılık Hedefi 180 Milyar Dolar"EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Bölüm Başkanı ve Finansal Hizmetler Sektör Lideri Elhadef: "İslami bankacılık sektörü, bazı çekirdek piyasalarda giderek yaygınlaşıyor" "Önümüzdeki dönemde Türkiye'de katılım bankacılığı alanında kamu kuruluşlarının yer almaya başlayacak olmasının sektörü büyütmesi aynı.
  • Rekabet Kurulu KararlarıRekabet Kurulu, Dosu Maya Mayacılık AŞ'nin tam kontrolünün Lesaffre et Compaigne tarafından devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırdı.
  • Kurulan-kapanan ŞirketlerYılın 11 ayında 53 bin 329 şirket ve kooperatif kuruldu Bu dönemde kurulan toplam 43 bin 65 limited şirket, sermayenin yüzde 46,94'ünü oluşturdu Kasımda kurulan 387 yabancı ortak sermayeli şirketin 118'i Suriye, 36'sı İran, 23'ü de Irak ortaklı oldu.
  • Avrupa Borsaları Yükselişle AçıldıAvrupa borsaları güne alış ağırlıklı başladı.
  • 11 Ayda 4 Bin 249 Yabancı Ortak Sermayeli Şirket KurulduTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) verilerine göre 2014 yılının ilk 11 ayında kurulan 4 bin 249 yabancı ortak sermayeli şirketinden bin 122’si Suriye, 281’i Almanya ve 248’i Irak ortaklı. Kurulan 4 bin 249 yabancı ortak sermayeli şirketin 670’i anonim, 3 bin 579’u limited şirket oldu.