3 Eylül 2014 Çarşamba 05:02

İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku

Haber: İzmir'de Biber Gazlı Banka Soygunu Şoku
25 Kasım 2013 Pazartesi - 23:08 DHA [5352140]
Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı.


Banka soygunu, bugün saat 17.30 sırlarında, Mehmek Akif Ersoy Caddesi üzerindeki bir bankada yaşandı. Üzerlerinde sarı tulum bulunan ve yüzlerini ameliyat maskesiyle kapatan kimliği belirsiz iki erkek, kapı önündeki banka güvenlik görevlisinin yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Ardından görevlinin belindeki tabancayı alan iki soyguncu, tehdit ettikleri banka çalışanlarından, gişelerdeki 49 bin lira parayı alarak kaçmaya başladı. Sokak aralarına doğru koşan, banka görevlilerinin ise peşlerine düşüp kovaladığı soyguncular, paranın 40 bin lirasını düşürdü. Yanlarında yaklaşık 9 bin TL para kalan iki soyguncu izini kaybettirdi. Olayın ardınadan bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibinin aramalarına rağmen soyguncular bulunamadı. Polis ekipleri, banka şubesi ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine el koydu. Görüntüler incelenerek, soyguncuların eşkalerinin ve kimliklerinin belirlenmesine çalışılacağı, olayla ilgili soruşturmasanın devam ettiği bildirildi.

Kuyumcular, taksitli altın satışını bekliyor -
Adapazarı Kuyumcular Odası Başkanı Hakan Tenekeci, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik Taslağı'nda kuyum sektörüne 4 veya 6 taksit imkanı getirilmesinin yeniden gündeme gelmesinin halk ve kuyumcular açısından avantaj olduğunu söyledi.
Kuyumcular, Taksitli Altın Satışını Bekliyor
Adapazarı Kuyumcular Odası Başkanı Tenekeci, "Kuyum sektörüne 4 veya 6 taksit imkanı getirilmesinin yeniden gündeme gelmesi, halk ve kuyumcular açısından avantaj" dedi.
Kadınlar Daha Az Kan Veriyor
Türk Kızılayı İç Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Tatar "Avrupa'da özellikle 40 yaşından sonra kadınlar kan verme konusunda daha bilinçli" dedi. Kadınların daha az kan bağışında bulunduğu bildirildi.
Altın Alışverişinde Taksit İmkanı
Tüketici Sorunları Derneği Genel Başkanı Ağaoğlu: "Yeni taslakta kuyum sektörüne 4 veya 6 taksit imkanı getirilmesi yerinde olacaktır.
İran ve Irak Ortak Banka Kuracak
İran ve Irak arasındaki finansal işlemlerin kolaylaştırılması amacıyla ortak banka kurulacağı bildirildi.
Birinci Seansta Endekslerin Değişimi
Borsa İstanbul endekslerinin önceki ikinci seans kapanış, bugün birinci seanstaki en düşük, en yüksek ve kapanış değerleri, birinci seanstaki değişim oranları ile adet ve hacimleri şöyle:
Altında Taksitli Satışlar Geri Geliyor
Tüketici ve esnaftan gelen yoğun şikayetlerden sonda BDDK'nın altında taksit yasağını ekim ayında kaldıracağı belirtildi.
VakıfBank'tan KOBİ'lere Çifte Kredi
VakıfBank, iki yeni kredi paketiyle KOBİ'lere 50 bin lira ve 100 bin liraya kadar kredi sağlıyor.
Bayrampaşa'da Banka Soygunu Girişimi
Bir banka şubesine gelen iki şüpheli, soymaya çalıştıkları bankanın güvenlik görevlisini yaralayarak kaçtı.
Bankayı Soyamadılar Güvenlik Görevlisini Yaralayıp Kaçtılar
Bayrampaşa'da bulunan banka şubesine saat 17.30 sıralarında gelen soyguncu, silahını çekerek çalışanları etkisiz hale getirip güvenlik görevlisini boynundan vurdu.